درباره آی قصه

 

شروع آی قصه


ایده اصلی آی قصه را امید ترابی به پوریا عالمی داد. داستانش هم خیلی جالب و بامزه است. امید یک مدیر در یک شرکت آی‌تی است که هر شب برای دخترش باران قصه می‌خواند. باران اما یک روز به امید می‌گوید: بابا! این قصه‌ها تکراری شده! قصه جدید تعریف کن! امید هم کلی کتاب ورق زد و کلی در اینترنت چرخید و چند قصه جدید پیدا کرد. اما باران بعد از چند وقت دوباره به امید گفت: بابا! این قصه‌ها تکراری شده! قصه جدید تعریف کن! اما دیگر قصه‌ی جدیدی توی اینترنت و کتاب داستان نبود که امید پیدا کند! پس یک روز آمد پیش پوریا و گفت: چی کار کنیم؟ پوریا هم گفت: بیا آی قصه راه بیندازیم! اصلا فکر کنیم قصه‌ها تمام شده. آن وقت چی؟ پس ما توی آی قصه باید یک عالم قصه و نقاشی و شعر و موسیقی برای کودک و نوجوان و بچه ها بنویسیم و بسازیم. این‌طوری شد که آی قصه شروع شد. و ما نوشتن و تولید قصه کودکانه و لالایی کودکانه را شروع کردیم.


مسیر نوشتن


مسیر نوشتن قصه در آی قصه داستان جالبی دارد. اول با نویسنده‌ها می‌نشینیم و روی ایده‌ها و پیشنهادها فکر می‌کنیم. ایده‌های خوب را نگه می‌داریم و مشغول چکش‌کاری روی داستان می‌شویم. بعد هر نویسنده روی طرح قصه کار می‌کند و داستان نهایی را آماده می‌کند. داستان نهایی را در جلسه‌ی کوچکی با حضور بچه‌ها بلندخوانی می‌کنیم. قصه کودکانه و لالایی کودکانه تولید اصلی و مهم آی قصه محسوب می‌شود. جلسه‌ی بچه‌ها و کودکان، یک جلسه است که حرف نهایی را کودکان که مخاطب اصلی قصه هستند می‌زنند. در بلندخوانی نظرات و واکنش بچه‌ها را یادداشت می‌کنیم و در صورت لزوم روی اصل داستان اعمال می‌کنیم.


در نهایت


داستان نهایی را برای ویرایش پیش ویراستار می‌فرستیم و متن ویراسته را به تصویرگر می‌دهیم تا نقاشی و تصویرسازی اثر را شروع کند. هر تصویرگر اتود اولیه‌ی طراحی را با تحریریه‌ی آی‌قصه در میان می‌گذارد. بعد اتود را نهایی و رنگ‌آمیزی می‌کند. حالا نوبت ضبط قصه‌هاست. جلسه‌ای دورخوانی با گوینده‌ها و دوبلورها برگزار می‌شود و بعد قرار ضبط استودیوی صدابرداری را می‌گذاریم. در نهایت فایل‌های متن و عکس و صدا را میکس می‌کنیم و در اپلیکیشن و سایت آی قصه منتشر می‌کنیم. نتیجه کار قصه کودکانه، لالایی کودکانه و یک دنیای رنگارنگ برای کودکان و نوجوانان است.


حق نشر

تمام محصولات آی قصه و محصولات مربوط به کاراکترهای شهر آی قصه (دایناماینا، هاپ هاپ، آدام فاضایا و...* تنها در سایت ighe3.com و در اینستاگرام آی قصه عرضه می‌شود. پس بدین وسیله به اطلاع می‌رساند هر نوع محصولی اعم از اسباب‌بازی، عروسک، بازی فکری، ماگ و ظروف، لباس کودک، کیک و کوکی و بیسکوییت و... هر چیز دیگر که در سایت‌ها و صفحات و یا فروشگاه‌ها به اسم آی قصه یا با شخصیت آی قصه به فروش می‌رسد غیرقانونی بوده و هیچ تاییدیه‌ی مادی یا معنوی از شرکت دنیای کودکان آی قصه ندارد.

ممنون می‌شویم در صورت مواجهه با این موارد به ما اطلاع دهید.

فروشگاه